Peru: země Inků, legend a bohů - okruh s českým průvodcem Zájezdy Peru - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Peru

název zájezdu: Peru: země Inků, legend a bohů - okruh s českým průvodcem


Země:
 
Peru
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za památkami, za přírodou
Strava: Se snídaní, Dle programu
Nástupní země: Česká republika
Nástupní místo: Praha
Začátek zájezdu: 02.05.2018
Konec zájezdu: 15.05.2018
Počet nocí: 12
Průvodce: Česky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 0
Cena: 
86 900,- KčCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji
12 990,- KčPříplatek za jednolůžkový pokoj

Cena zahrnuje:
 
* český průvodce CK
* letenka Praha – Lima – Praha vč. všech poplatků
* 1x vnitrostátní přelet Cuzco - Lima
* přelet nad Nazcou v ceně
* kompletní doprava po Peru
* veškeré vstupné během zájezdu, dle programu, v ceně, včetně povolení na Machu Picchu
* ubytování ve 3* hotelu se snídaní / další stravování viz. program
* nonstop asistenční služby v Peru
* pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje:
 
* spropitné
* osobní výdaje
* zdravotní pojištění / připojištění
* strava a výlety nezahrnuté v programu
* letištní taxa 4,5 USD

Poznámka:
 
* u tohoto zájezdu nelze poskytnout žádné dodatečné slevy nebo provize.

 
Velký okruh Peru se zkušeným českým průvodcem.
Přelet nad Nazcou v ceně zájezdu!


  

Další termíny


02.05.2018 - 15.05.2018 14 dní od 86 900,- Kč  
06.11.2018 - 19.11.2018 14 dní od 86 900,- Kč  

program zájezdu


1. den: PRAHA - LIMA
 Peru

Odlet z Prahy do Limy.
  
   

   

2. den: LIMA
 Peru

Přílet do Limy. Ještě dnes se vydáme na prohlídku města. Čeká nás historické centrum: Plaza Mayor, Vládní palác, Arcibiskupský palác, Konvent Sv. Františka, rezidenční čtvrti San Isidoro, Miraflores a další zajímavá místa v Limě.

  
   

   

3. den: LIMA > PARACAS > NAZCA
 Peru

Ráno nás čeká odjezd do pobřežního města Paracas, regiónu prastaré stejnojmenné indiánské kultury, která předcházela kultuře Nazca. Odtud se vydáme k na výlet k ostrůvkům Ballestas,(známé jako peruánské Galapágy). Již po cestě spatříme první obrazce v pošti. Na ostrovech budeme pozorovat Humboltovy tučňáky, lachtany, pelikány a další mořské ptáky. Odpoledne navštívíme přírodní rezervaci na poloostrově Paracas, zastavíme se u pláží Yumaque a Lagunilla a poté se přesuneme dále do Nazca, kde se ubytujeme.

  
   

   

4. den: NAZCA > AREQUIPA
 Peru

Po snídani se přesuneme na letiště, kde nasednete do letadla, kterým se proletíme přímo nad světoznámými obrazci. Uvidíme slavného Kolibříka, Opici, Kondora, Pavouka i Kosmonauta. Po nádherném zážitku letu nad úchvatnou krajinou „ozdobenou“ obrazci se vydáme luxusním busem po Panamerické dálnici na jih až do Arequipy.

  
   

   

5. den: AREQUIPA
 Peru

Dnes nás se budeme věnovat prohlídce tohoto nádherného města, které leží v nadmořské výšce 2 335 m. n. m., na úpatí hori El Misti. Čeká nás hlavním náměstí Plaza de Armas, jezuitský kostel La Compania, klášter Santa Catalina a mnoho dalšího.

  
   

   

6. den: AREQUIPA > COLCA
 Peru

Ráno odjezd ke kaňonu Colca. Cesta k úpatí sopky Chachani, odkud je možné zahlédnout vrchol sopky Misti a Pichu Pichu. Cestou zastávky v mnoha vesničkách a vyhlídkách. Tří až čtyřhodinové putování pampou skončí ve vesničce Chivay nedaleko kaňonu Colca. Ubytování v hotelu.

  
   

   

7. den: COLCA > TITCACA
 Peru

Výlet ke kaňonu Colca, který je považován za jeden z nejhlubších na světe. Zde budeme pozorovat kondory, kteří rádi „hrají“ ve stoupavých proudech vzduchu. 1 200 metrů hluboký kaňon má velmi unikátní termiku a kondoři ji využívají k pohodlnému stoupání do vysokých výšek. Prohlédneme si také typické horské vesničky Maca a Yanque. Po obědě se vydáme na cestu k jezeru Titicaca,do Puna. Přenocování.

  
   

   

8. den: TITICACA
 Peru

Na vlnách jezera Titicaca
Po snídani se vydáme lodí na jezero a navštívímě plovoucí rákosové ostrovy Uros a pozdějiostrov Taguile, kde a poznáme život domorodých obyvatel. Z vyhlídky na Taquile se nám otevře nádherný výhled na toto bájne jezero.

  
   

   

9. den: TITCACA > CUSCO
 Peru

Dnes přejezd přes Altipláno (skoro 5 000 m n.m.) do Cusca. Cestou několik zastávek v malých vesničkách Andahuaylillas, Pucara a La Raya. Oběd v místní typické restauraci. Po příjezdu do Cusca se ubytujeme v hotelu a vydáme na procházku večerním Cusco, kterou bychom mohli zakončit společnou večeří.

  
   

   

10. den: CUSCO
 Peru

Dnešní den bude směs klasického a exkluzivního poznávání Cusca. Začnete naprosto klasicky, i když tak, abychom se vyhnuli davům turistů. Začneme ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman s mohutnými hradbami. Pak se zastavíme ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíme v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay.
Odpoledne začneme na vyhlídce San Christobal a pak navštívíme trh San Pedro, abyste mohli vidět a ochutnat tradiční produkty, pěstované indiány. Prohlédneme si chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí, a zároveň si v něm uvědomíte, jak moc Španělé Peru poničili. Nedaleký kostel Santo Domingo bude naší další zastávkou budečtvrt řemeslníků San Blas, Arcibiskupský paláce a prohlídku zakončíme katedrálou.

  
   

   

11. den: CUSCO > POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
 Peru

Cestu do posvátného údolí začneme v Awanacancha, malém komplexu, kde se potkáte s lamou, alpakou a vikuňou a místní nám ukáží, jak se vlna těchto zvířat zpracovává tradičním způsobem. Prohlídka krásného městečka Pisac a pevnosti Ollantaytambo. Po celodenním výletu se ubytujeme v hotelu v srdci Posvátného údolí.

  
   

   

12. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ > MACHU PICCHU > CUSCO
 Peru

Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáme se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Ráno odjezd autobusem k citadele kde nás čeká prohlídka a volný čas na fotografování a toulky po terasách. Odpoledne odjezd autobusem do Machu Picchu Pueblo a oběd v místní restauraci. Pozdě odpoledne přesun vlakem do Ollantaytambo a transfer do hotelu v Cuscu. Ubytování.

  
   

   

13. den: CUSCO > LIMA - PRAHA
 Peru

Dnes se s Peru rozloučíme. Čeká nás transfer na letiště, odlet do Limy a pak do Prahy.
Přílet +1 den.

  

14. den: PRAHA
 Peru

Přílet do Prahy.

  

Prodloužení: OKRUH BOLÍVIÍ - OD SEVERU K JIHU
 Peru

Vaše cesta nemusí končit v Peru, vydejte se na Okruh Bolívií - od severu k jihu, který s tímto programem lze jednoduše kombinovat. Stačí přidat letenku do La Paz (+3000,-) nebo cestu autobusem přes Puno (kolem jezera Titicaca). Více informací naleznete přímo v zájezdu zde.

  
   

   

Prodloužení: AMAZONIE
 Peru

Vydejte se poznat zcela jiný svět plný tropické přírody, prapodivných zvířat, barevných ptáků, nebezpečných ryb a hlavně indiánských znalostí o nejvetším deštném lese naší planety. Poznejte Amazonii.
V naší nabídce máme mnoho tématických pobytu, kvalitních lodží a výletů. Pro ideální pobyt v Amazonii, tak aby splnil Vaše očekávání, je nejlepší osobní konzultace. Namátkou Vám předkládáme dvě varianty:

1./ ECOAMAZONIA LODGE TAMBOPATA: 3 DNY a 2 NOCI
1. den: Po snídani Vás čeká transfer na letiště. Odlet do Puerto Maldonado. Po příletu Vás vyzvedne průvodce a čeká Vás krátká autobusová prohlídka města.
Následně se přesunete do Puerto Capitanía, kde se nalodíte na motorizovanou loď a po řece Madre de Dios River se vydáte k Vaší lodži. Během cesty budete mít příležitost poznávat fascinující prostředí Amazonského pralesa a povodí řeky. Po příjezdu se ubytujete v lodži Ecoamazonia, kde Vás bude čekat i oběd. Po obědě se vydáte na první výlet po naučné stezce k malému jezeru Caimán Cocha, kde žijí malí krokodýli (Kajman černý - Melanosuchus Niger a Kajman středoamerický - Caiman Crocodilus). Po návratu zpět do lodže Vás čeká večeře a volný program.
Stravování: oběd, večeře

2. den: Ráno Vás probudí ptačí zpěv. Po snídani se vydáte za dalším amazonským dobrodružstvím.
Čeká Vás trasa do hloubi pralesa, lřes několik mostů, řek a údolí. Během cesty poznáte jak divokou floru, tak i při troše štěstí zahlednete nějaká divoká zvířata. Cílem Vaší cesty bude nádherné jezero Apu Victor s křišťálově čistou vodou. Následně se vydáte na rozhlednu, která Vám poskytne panoramatickou vyhlídku na jezero, s možností pozorovat papoušky, makaky, tukany, volavky a jiná zvířata včetně krokodýlů nebo želv. Za několik hodin se opět vrátíte do lodže na oběd.
Odpoledne Vás čeká další výlet, tentokrát na Monkey Island - Opičí ostrov, kde budete moci pozorovat v přirozeném prostředí mnoho druhů opic jako Maquisapas (chápany), Capuchins (kapucíny), Small Lion (lvíčci), atd. nebo lenochody a mnoho druhů ptáků.
Návrat zpět do lodže na večeři a přenocování.
Stravování: snídaně, oběd, večeře

3. den: Ráno Vás čeká snídaně a následně návrat zpět do Puerto Maldonado.
Odlet zpět do Limy nebo Cusca.
Stravování: snídaně

2./ REFUGIO AMAZONAS: 4 DNY a 3 NOCI
1. den: Po snídani vás vyzvedne řidič a odveze na letiště, následuje 55 min let do Amazonie. Na letišti Vás přivítá lokální zástupce hotel a nejprve odveze do centra města, kde si v zázemí jejich pobočky budete moci ponechat, či přebalit věci, které budete potřebovat v následujících několika dnech. Ostatní, nepotřebné věci si budete moci nechat v bezpečné úschově zde. Díky tomu mohou být lodě, které vás dopraví do amazonské džungle bezpečné a lehké. Následně Vás dopravíme do přístavu, kde nasednete na loď, se kterou se vydáte na 2,5 hod plavbu do stále hustější amazonské džungle, do lodže REFUGIO AMAZONAS, v přírodní rezervaci TAMBOPATA, která se rozléhá na 1,3 mil hektarech. Po příjezdu vás čeká oběd a seznámení se s chodem lodže, výlety apod.
V podvečer vás čeká první (noční) výlet: Hledání kajmanů.
Stravování: oběd, večeře

2. den: Po snídani se vydáte na výlet na kánoi nebo katamaránu k jezeru Oxbow, kde budete moci pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Žijí zde ptáci Hoacin, Kamiš růžkatý, kajmani, nebo také makakové. Následně se vydáte na vyhlídku v korunách stromů, která Vám ukáže Amazonský deštný les ze zcela jiné perspektivy, s možností zahlédnout například tukany nebo dravce. Po obědě se vydáte na malou farmu vedenou charizmatickým Donem Manuelem, který pěstuje typické amazonské plodiny. Poté se projdete naučnou botanickou stezkou, kde se dozvíte mnohé o různých rostlinách vč. těch léčivých, stromech, např. Ajo-Sacha, Yuca de Venado, Uňa de Gato, Charco-Sacha, Pra-Para atd.
Po večeři vás čeká nauční program o amazonském pralese.
Stravování: snídaně, oběd, večeře

3. den: Dnes dopoledne se vydáte na plavbu lodí (asi 15 min) a tůru (asi 1 hod) k shromaždišti papoušků, tzv. Parrot Clay Lick, na erodovaných březích řeky. Nacházejí se zde mnohé druhy jako Aratinga tmavohlavý, Tirika kobaltový, Amazona ochrocephala, Amazónek černouchý atd. Po obědě se vydáte na výlet pralesem po prastaré stezce, kde se nacházejí stromy s para a jinými ořechy, které sběrači, místní indiáni, sbírají již po desítky, možná i stovky let. Po večeři se vydáte za nočními savci, ačkoliv je těžko je spatřit, není to nemožné, zajimavým „úlovkem“ ale budoou rozmanité amazonské žáby a žabičky.
Stravování: snídaně, oběd, večeře

4. den: Dopoledne vás čeká rozloučení s Amazonii, návrat do Puerto Maldonado, vyzvednutí si uschovaných věcí a odlet do Limy.
Stravování: snídaně

Pozn: jednosměrná letenka Lima - Puerto Maldonado n. Cusco - Puerto Maldonado, cena od 4500 Kč/os.

  

Prodloužení: pobyt v Karibiku: ostrov Aruba
 Peru

Využijte skvělou možnost odpočinout si po náročném poznávacím programu v Karibiku, na nádherném ostrově Aruba.
Připravili jsme pro vás dva balíčky na 5 nocí, které si ale můžete upravit, pokud si budete přát např. delší/kratší pobyt, jiný hotel a pod.
3* hotel Tropicana Aruba Resort & Casino se snídaní
4* Amsterdam Manor Beach Resort, se snídaní
Ceny zahrnují letenku z Limy na Arubu, transfer a ubytování.

  
   

   

Nezávazná objednávka zájezdu 02.05.2018-15.05.2018

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji (86 900,- Kč)   osob  
Příplatek za jednolůžkový pokoj (12 990,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Přírodní krásy Kostariky s českým průvodcem s možností prodloužení v Mexiku
Přírodní krásy Kostariky s českým průvodcem s možností prodloužení v Mexiku
Kostarika

27.03.2018-04.04.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 59900,- Kč
Srílanské delikatesy
Srílanské delikatesy
Srí Lanka
Weligama Bay Resort
05.11.2018-14.11.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 59990,- Kč
SUPER TIP: 5* ALL INCLUSIVE ZA CENU POLOPENZE!
SUPER TIP: 5* ALL INCLUSIVE ZA CENU POLOPENZE!
Mauricius
Maritim Resort & Spa Mauritius
16.04.2018-28.04.2018
All inclusive, pravidelná letecká linka

 69900,- Kč
To nejlepší z Jižní Afriky: JAR, Lesotho, Svazijsko, Mozambik, Zimbabwe
To nejlepší z Jižní Afriky: JAR, Lesotho, Svazijsko, Mozambik, Zimbabwe
Lesotho

28.04.2018-13.05.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 58990,- Kč