Peru: to nejlepší ze země Inků - 8 dní Zájezdy Peru - Luxusní dovolená

marco-polo.cz
Kontaktujte svého odborného konzultanta +420 241 718 646
marco polo na facebooku
afrika afrika afrika afrika

ZÁJEZDY - Peru

název zájezdu: Peru: to nejlepší ze země Inků - 8 dní


Země:
 
Peru
Typ zájezdu: Poznávací
Podtyp zájezdu: za historií, za přírodou
Strava: Se snídaní, Dle programu
Nástupní země: Peru
Nástupní místo: Lima
Začátek zájezdu: 12.09.2017
Konec zájezdu: 19.09.2017
Počet nocí: 7
Průvodce: Anglicky hovořící
Typ dopravy: pravidelná letecká linka
Doba dopravy: 17
Cena: 
56 690,- KčCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 2*
57 290,- KčCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 2-3*
59 280,- KčCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 3*
64 230,- KčCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 3-4*
69 335,- KčCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 4*
84 830,- KčCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 4-5*
94 290,- KčCena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 5*
7 800,- KčProdloužení: AMAZONIE (Eco Amazonia 3D/2N), cena za os. od:
10 090,- KčProdloužení: AMAZONIE (Eco Amazonia 4D/3N), cena za os. od:
15 350,- KčProdloužení: AMAZONIE (Refugio de Amazonas 3D/2N), cena za os. od:
22 260,- KčProdloužení: AMAZONIE (Refugio de Amazonas 4D/3N), cena za os. od:
21 600,- KčRozšíření: 5 nocí v Karibiku - ostrov Aruba, vč. letenkek / 3* hotel se snídaní od
32 700,- KčRozšíření: 5 nocí v Karibiku - ostrov Aruba, vč. letenkek / 4* hotel se snídaní od

Cena zahrnuje:
 
* mezinárodní letenky Praha - Lima - Praha, v optimální knihovací třídě, v hodnotě 20.000 Kč
* vnitrostátní letenky na trase Lima - Cusco - Lima
* letištní poplatky a palivové příplatky
* veškeré transfery a dopravu v Peru
* přepravu vlakem: Posvátné údolí - Aguas Calientes (Machu Picchu) - Cusco
* vstupy do všech památek dle programu
* ubytování: dle programu, ve dvoulůžkových pokojích. Seznam hotelů Vám zašleme na vyžádání
* stravování: snídaně + další stravování dle programu
* odborný anglicky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
* zákonné pojištění pro případ úpadku

Prodloužení: AMAZONIE
* dopravu z letiště Puerto Maldonado - amazonská lodž a zpět
* poznávací programy pořádané lodží (obvykle min. jeden výlet dopoledne, druhý odpoledne, případně třetí večer)
* ubytování: dle vybrané lodže, ve dvoulůžkových pokojích
* stravování: plná penze
Cena nezahrnuje letenky do/z Puerto Maldonado první a poslední den. Na vyžádání cenu zašleme.

Prodloužení: ARUBA
* letenku Lima - Aruba v optimální knihovací třídě
* transfer letiště - hotel - letiště
* ubytování ve vybraném hotelu na 5 nocí se snídaní, základní typ pokoje

Cena nezahrnuje:
 
* osobní výdaje
* spropitné průvodcům (obvykle 5-10 USD za osobu a den) – doporučeno, není povinnost
* zdravotní pojištění a připojištění
* vízum ESTA v případě letů přes USA

Poznámka:
 
Je jen málo zemí na světě s takovým nábojem mystiky a tajemství, jako je Peru. Pradávné peruánské kultury, ve své době nejmodernější na světě, jsou opředené tajemstvím a vše, co si dnes o nich vykládáme, je jen pouhá naše iluze, protože neexistují žádné písemné záznamy o tom, co se v Peru před příchodem Španělů vlastně dělo. Impozantní stavby, postavené v překrásné krajině. Krajině stejně divoké, jako dějiny poslední kultury na území Peru, kultury Inků. Vydejte se s námi do těch nejkrásnějších míst andské velmoci, poznejte s námi Cuzco, Posvátné údolí, Machu Picchu a další místa. Kompletní program lze upravit na míru dle Vašeho přání.

Výhody tohoto zájezdu:

- zkrácený zájezd pro ty, kteří chtějí "ochutnat" krásy Peru nebo pro ty, kteří plánují cestu do dalších míst JIžní a Střední Ameriky - možnost volby ubytování. V základní ceně jsou jednoduché, ale vždy čisté, dobře vybavené hotely s privátními pokoji. Možnost zvolit si hotely až do 5*.


  

Další termíny


20.02.2018 - 27.02.2018 8 dní od 56 690,- Kč  

program zájezdu


Před a po zájezdu
 Peru

Uvedená cena je za program tak, jak je popsán níže. V případě zájmu samozřejmě zajistíme letenky dle vašich požadavků (možnost přiletět dříve, nebo si pobyt v Peru a Bolívii naopak prodloužit).
Program začíná první den odpolední prohlídkou Limy. V případe večerního příletu, budou vás druhý den čekat dvě prohlídky - dopolední a a odpolední. Poslední den programu je návrat do Limy. Čas letu lze, po vzájemné dohodě zvolit tak, aby korespondoval s vaším odletem z Peru domů, případně odletem do další destinace. I tyto služby vám na požádání rádi zajistíme.

Pro inspiraci neváhejte navštívit náš blog JEDUDOPERU.COM, kde se dočtete mnoho zajímavých informací.

  

1. den: PRAHA - LIMA
 Peru

Let do Limy.
I když cesta na jihoamerický kontinent v 21. století v porovnání s útrapami, které museli snášet mořeplavci v 16. století, a délkou plavby, "výrazně zrychlila, stále zabere "několik" hodin na palubě letadla.
Po příletu do Limy vás na letišti vyzvedne řidič a dopraví do hotelu, kde se ubytujete.Odpoledne Vás čeká půldenní prohlídka města s průvodcem. Navštívíte historické centrum: Plaza Mayor, Vládní palác, Arcibiskupský palác, Konvent Sv. Františka, rezidenční čtvrti San Isidoro, Miraflores a další zajímavá místa v Limě.

  
   

   

2. den: LIMA
 Peru

Po snídani vás čeká dopolední výlet k archeologickému nalezišti a pavnosti Pachacamac, které je vzdáleno asi 30 km jižně od Limy.
Tento podivuhodný komplex ve svých prostorách skýtá mnoho krásných budov, chrámů tvaru pyramid, nástěnných fresek, tedy toho co se z nich zachovalo, a zdí a dalších ruin. Místo kdysi dávno bývalo především náboženským centrem původních Peruánců a poutním místem, které ve své době přivítalo tisíce lidí z celé země.
Odpoledne navštívíte muzeum Larco, kde je soustředěna nesmírná pokladnice artefaktů z více než 5 000 let staré historie. Zde zjistíte, že Peru nejsou pouze Inkové, ale celá řada dalších zajímavých kultur. Po prohlídce vás čeká příjemná chvilka v tradiční taverně se sklenkou pisca a nakonec po západu slunce představení magické vodní fontány. Návrat do hotelu a přenocování.


  
   

   

3. den: LIMA - CUSCO
 Peru

Dnešním dnem vstoupíte do světa Inků. Pokud doposud hráli hlavní roli Španělé, teď vás bude mnohem více zajímat historie poslední samostatné říše na území Jižní Ameriky. Po snídani vás vyzvedne řidič, odjedete na letiště a přeletíte nad vrcholky And do Cusca. Setkání na letišti s průvodcem a následný transfer do Vašeho hotelu.
Odpoledne se vydáte na prohlídku města. Doslova na každém kroku Vás bude čekat střípek historie. Začnete na vyhlídce San Christobal a pak navštívíte trh San Pedro, abyste mohli vidět tradiční produkty, pěstované indiány a některé z nich ochutnali. Prohlédnete si chrám Slunce Korikancha, který vás ohromí svou velkolepostí a zároveň si v něm uvědomíte, jak moc Španělé Peru poničili. Nedaleký kostel Santo Domingo bude vaší další zastávkou, na kterou navážete čtvrtí řemeslníků San Blas , Arcibiskupským palácem a prohlídku zakončíte katedrálou.
Francisco Pizarro dobyl Cusco 15. listopadu 1533. Je jasné, že se v Cuscu 15. listopad nijak neslaví. Španělé Cuzco zničili, vyplenili a ponížili. Jak krásné asi bylo, se můžeme jen dohadovat, protože i teď jeho kouzlo bere dech. Cusco dodnes budí obdiv zbytky staveb a vyspělostí tehdejší incké civilizace. Zkusíte si dát do souvislostí dějiny dobytí Peru, dějiny Evropy a dějiny Incké říše? Všechny se totiž střetly právě zde a nebyla to žádná romantická telenovela.

  
   

   

4. den: CUSCO
 Peru

Dnešní dopoledne bude směs klasického a exklusivního poznávání Cusca. Začnete naprosto klasicky, i když tak, abyste se vyhnuli davům turistů. Pojedete v protisměru většiny z nich. Začnete ráno prohlídkou pevnosti Sacsayhuaman, která vás dostane díky mohutným hradbám postaveným s obrovských kamenů. Pak se zastavíte ve svatyni Qengo, kde se konaly krvavé rituály a dopoledne zakončíte v královských lázních Puca Puacara a Tambomachay.
Odpoledne volný čas na individuální poznávání Cuzca nebo oblíbené aktivity jako lekce vaření, výlet na koních, čtyřkolkách atd.

  

5. den: CUSCO - POSVÁTNÉ ÚDOLÍ
 Peru

Posvátné údolí nese svůj název naprostým právem. Je to skvost. Cestu do posvátného údolí začnete v Awanacancha, malém komplexu, kde se potkáte s lamou, alpakou a vikuňou a místní vám ukáží, jak se vlna těchto zvířat zpracovává tradičním způsobem. Na trhu v Pisacu najdete mnoho dobrých klasických výrobků, kavárny, hospůdky, prostě místo, kde se dá dobře trávit volný čas. Odpoledne vás čeká prohlídka samotného Pisacu a následně museum Inkariy, kde se bude také podávat oběd, a poté opravdový klenot – pevnost Ollantaytambo s městečkem na úpatí kopce. Je to takový malý peruánský „Český Krumlov“ a bude se vám moc líbit. Ubytování v hotelu v srdci Posvátného údolí.

  
   

   

6. den: POSVÁTNÉ ÚDOLÍ - MACHU PICCHU
 Peru

Na tento den nejspíše napjatě čekáte – vydáte se na cestu k posvátnému Machu Picchu, jednomu z divů světa. Ráno odjezd autobusem k citadele kde vás čeká komentovaná prohlídka s průvodcem a volný čas na fotografování a toulky po terasách. Po prohlídce odjezd autobusem do Machu Picchu Pueblo a oběd v místní restauraci. Pozdě odpoledne ubytování v hotelu v Aqua Calientes, které leží pod Machu Picchu.
Machu Picchu je nejznámějším a nejvelkolepějším archeologickým sídlištěm kontinentu. Skutečný účel a funkce pevnosti Machu Picchu je dodnes předmětem spekulací a debat. Pravděpodobně byla vybudována v letech úpadku za posledních Inků jako pokus o zachování incké kultury. Mohla být také náboženským sídlem, založeným jako pokus znovu vzkřísit inckou nadvládu ohroženou vpádem Španělů. Pevnost nebyla nikdy zmíněna v kronikách vedených španělskými kolonizátory, jež sloužily jako psané archivy dosud nezaznamenané historie Inků. Inkové nikdy neužívali písmo, tak jak jej známe mi, ale tzv. Kipu - uzlové písmo, které je dodnes nerozluštěno, a tak nám všechny podrobnosti incké historie přinášejí jen španělské záznamy. O existenci Machu Picchu nevěděl, kromě několika místních Kečuů, nikdo. Když světoznámou památku objevil v roce 1911 americký historik Hiram Bingham, byl v celém areálu pevnosti sám, doprovázen jen kapitánem peruánské armády a malým indiánským klukem.

  
   

   

7. den: MACHU PICCHU - CUSCO
 Peru

Dopoledne volný program.
Možnost vypravit se na horu Huyana Picchu nebo Machu Picchu Mountain, které obklopují samotnou citadelu a odkud se vám naskytne úchvatný výhled nejen na tento ztracený klenot ale rozsáhlé okolí - horské hřebeny a hluboká údolí.
Pozn: o vstupní povolení je nutné požádat s dostatečným předstihem, ideálně při objednání celého zájezdu.
Více o Machu Picchu a M.P. Mountain si můžete přečíst v našem článku publikovaném na ZDE

Odpoledne odjezd vlakem zpět do Cusca a ubytování v hotelu.

  
   

   

8. den: CUSCO - LIMA - PRAHA
 Peru

Dnes se s Peru rozloučíte. Čeká vás transfer na letiště a odlet do Limy a dále do Prahy.
Přílet +1 den.

  

Prodloužení: OKRUH BOLÍVIÍ - OD SEVERU K JIHU
 Peru

Vaše cesta nemusí končit v Peru, vydejte se na Okruh Bolívií - od severu k jihu, který s tímto programem lze jednoduše kombinovat. Stačí přidat letenku do La Paz (+3000,-) nebo cestu autobusem přes Puno (kolem jezera Titicaca). Více informací naleznete přímo v zájezdu zde.

  
   

   

Prodloužení: AMAZONIE
 Peru

Vydejte se poznat zcela jiný svět plný tropické přírody, prapodivných zvířat, barevných ptáků, nebezpečných ryb a hlavně indiánských znalostí o nejvetším deštném lese naší planety. Poznejte Amazonii.
V naší nabídce máme mnoho tématických pobytu, kvalitních lodží a výletů. Pro ideální pobyt v Amazonii, tak aby splnil Vaše očekávání, je nejlepší osobní konzultace. Namátkou Vám předkládáme dvě varianty:

1./ ECOAMAZONIA LODGE TAMBOPATA: 3 DNY a 2 NOCI
1. den: Po snídani Vás čeká transfer na letiště. Odlet do Puerto Maldonado. Po příletu Vás vyzvedne průvodce a čeká Vás krátká autobusová prohlídka města.
Následně se přesunete do Puerto Capitanía, kde se nalodíte na motorizovanou loď a po řece Madre de Dios River se vydáte k Vaší lodži. Během cesty budete mít příležitost poznávat fascinující prostředí Amazonského pralesa a povodí řeky. Po příjezdu se ubytujete v lodži Ecoamazonia, kde Vás bude čekat i oběd. Po obědě se vydáte na první výlet po naučné stezce k malému jezeru Caimán Cocha, kde žijí malí krokodýli (Kajman černý - Melanosuchus Niger a Kajman středoamerický - Caiman Crocodilus). Po návratu zpět do lodže Vás čeká večeře a volný program.
Stravování: oběd, večeře

2. den: Ráno Vás probudí ptačí zpěv. Po snídani se vydáte za dalším amazonským dobrodružstvím.
Čeká Vás trasa do hloubi pralesa, lřes několik mostů, řek a údolí. Během cesty poznáte jak divokou floru, tak i při troše štěstí zahlednete nějaká divoká zvířata. Cílem Vaší cesty bude nádherné jezero Apu Victor s křišťálově čistou vodou. Následně se vydáte na rozhlednu, která Vám poskytne panoramatickou vyhlídku na jezero, s možností pozorovat papoušky, makaky, tukany, volavky a jiná zvířata včetně krokodýlů nebo želv. Za několik hodin se opět vrátíte do lodže na oběd.
Odpoledne Vás čeká další výlet, tentokrát na Monkey Island - Opičí ostrov, kde budete moci pozorovat v přirozeném prostředí mnoho druhů opic jako Maquisapas (chápany), Capuchins (kapucíny), Small Lion (lvíčci), atd. nebo lenochody a mnoho druhů ptáků.
Návrat zpět do lodže na večeři a přenocování.
Stravování: snídaně, oběd, večeře

3. den: Ráno Vás čeká snídaně a následně návrat zpět do Puerto Maldonado.
Odlet zpět do Limy nebo Cusca.
Stravování: snídaně

2./ REFUGIO AMAZONAS: 4 DNY a 3 NOCI
1. den: Po snídani vás vyzvedne řidič a odveze na letiště, následuje 55 min let do Amazonie. Na letišti Vás přivítá lokální zástupce hotel a nejprve odveze do centra města, kde si v zázemí jejich pobočky budete moci ponechat, či přebalit věci, které budete potřebovat v následujících několika dnech. Ostatní, nepotřebné věci si budete moci nechat v bezpečné úschově zde. Díky tomu mohou být lodě, které vás dopraví do amazonské džungle bezpečné a lehké. Následně Vás dopravíme do přístavu, kde nasednete na loď, se kterou se vydáte na 2,5 hod plavbu do stále hustější amazonské džungle, do lodže REFUGIO AMAZONAS, v přírodní rezervaci TAMBOPATA, která se rozléhá na 1,3 mil hektarech. Po příjezdu vás čeká oběd a seznámení se s chodem lodže, výlety apod.
V podvečer vás čeká první (noční) výlet: Hledání kajmanů.
Stravování: oběd, večeře

2. den: Po snídani se vydáte na výlet na kánoi nebo katamaránu k jezeru Oxbow, kde budete moci pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Žijí zde ptáci Hoacin, Kamiš růžkatý, kajmani, nebo také makakové. Následně se vydáte na vyhlídku v korunách stromů, která Vám ukáže Amazonský deštný les ze zcela jiné perspektivy, s možností zahlédnout například tukany nebo dravce. Po obědě se vydáte na malou farmu vedenou charizmatickým Donem Manuelem, který pěstuje typické amazonské plodiny. Poté se projdete naučnou botanickou stezkou, kde se dozvíte mnohé o různých rostlinách vč. těch léčivých, stromech, např. Ajo-Sacha, Yuca de Venado, Uňa de Gato, Charco-Sacha, Pra-Para atd.
Po večeři vás čeká nauční program o amazonském pralese.
Stravování: snídaně, oběd, večeře

3. den: Dnes dopoledne se vydáte na plavbu lodí (asi 15 min) a tůru (asi 1 hod) k shromaždišti papoušků, tzv. Parrot Clay Lick, na erodovaných březích řeky. Nacházejí se zde mnohé druhy jako Aratinga tmavohlavý, Tirika kobaltový, Amazona ochrocephala, Amazónek černouchý atd. Po obědě se vydáte na výlet pralesem po prastaré stezce, kde se nacházejí stromy s para a jinými ořechy, které sběrači, místní indiáni, sbírají již po desítky, možná i stovky let. Po večeři se vydáte za nočními savci, ačkoliv je těžko je spatřit, není to nemožné, zajimavým „úlovkem“ ale budoou rozmanité amazonské žáby a žabičky.
Stravování: snídaně, oběd, večeře

4. den: Dopoledne vás čeká rozloučení s Amazonii, návrat do Puerto Maldonado, vyzvednutí si uschovaných věcí a odlet do Limy.
Stravování: snídaně

Pozn: jednosměrná letenka Lima - Puerto Maldonado n. Cusco - Puerto Maldonado, cena od 4500 Kč/os.

  
   

   

Prodloužení: pobyt v Karibiku: ostrov Aruba
 Peru

Využijte skvělou možnost odpočinout si po náročném poznávacím programu v Karibiku, na nádherném ostrově Aruba.
Připravili jsme pro vás dva balíčky na 5 nocí, které si ale můžete upravit, pokud si budete přát např. delší/kratší pobyt, jiný hotel a pod.
3* hotel Tropicana Aruba Resort & Casino se snídaní
4* Amsterdam Manor Beach Resort, se snídaní
Ceny zahrnují letenku z Limy na Arubu, transfer a ubytování.

  
   

   

Nezávazná objednávka zájezdu 12.09.2017-19.09.2017

*Příjmení:
*Jméno:
Titul:
*Obec:
*Telefon:
Fax:
*Email:
*Počet osob:
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 2* (56 690,- Kč)   osob  
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 2-3* (57 290,- Kč)   osob  
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 3* (59 280,- Kč)   osob  
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 3-4* (64 230,- Kč)   osob  
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 4* (69 335,- Kč)   osob  
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 4-5* (84 830,- Kč)   osob  
Cena za osobu ve dvoulůžkovém pokoji / hotely 5* (94 290,- Kč)   osob  
Prodloužení: AMAZONIE (Eco Amazonia 3D/2N), cena za os. od: (7 800,- Kč)   osob  
Prodloužení: AMAZONIE (Eco Amazonia 4D/3N), cena za os. od:  (10 090,- Kč)   osob  
Prodloužení: AMAZONIE (Refugio de Amazonas 3D/2N), cena za os. od: (15 350,- Kč)   osob  
Prodloužení: AMAZONIE (Refugio de Amazonas 4D/3N), cena za os. od: (22 260,- Kč)   osob  
Rozšíření: 5 nocí v Karibiku - ostrov Aruba, vč. letenkek / 3* hotel se snídaní od (21 600,- Kč)   osob  
Rozšíření: 5 nocí v Karibiku - ostrov Aruba, vč. letenkek / 4* hotel se snídaní od (32 700,- Kč)   osob  
Cena celkem   Kč 
Pole označená * je nutno vyplnit.
Telefonní číslo uvádějte přednostně mobil.
odeslat


novinky

doporučujeme

Perla jihu Afriky - Viktoriiny vodopády + Botswana + Kapské Město
Perla jihu Afriky - Viktoriiny vodopády + Botswana + Kapské Město
Zimbabwe

09.04.2018-21.04.2018
Se snídaní, vlak

 67990,- Kč
Víetnam od severu k jihu s pobytem u moře s česky mluvícím průvodcem
Víetnam od severu k jihu s pobytem u moře s česky mluvícím průvodcem
Vietnam

12.03.2018-24.03.2018
Dle programu, pravidelná letecká linka

 66490,- Kč
Pohodová Panama s českým průvodcem s možností prodloužení na ostrově Aruba
Pohodová Panama s českým průvodcem s možností prodloužení na ostrově Aruba
Panama

01.03.2018-09.03.2018
Se snídaní, Dle programu, pravidelná letecká linka

 59900,- Kč
Srílanské delikatesy
Srílanské delikatesy
Srí Lanka
Weligama Bay Resort
05.11.2018-14.11.2018
Polopenze, pravidelná letecká linka

 59990,- Kč